A támogatások kedvezményezettjei azok a magánszemélyek, akik a projektben az „Első lépések a digitális világba” és/vagy az „Önállóan használom az informatikai eszközömet” című képzésekre jelentkeznek. Ők összesen 70 000 Ft/fő támogatási összeget kaphatnak, és önrész vállalása nélkül vehetik igénybe a támogatást. Fontos, hogy csak a tankötelezettségi kort (16 év) betöltött, alacsonyan képzett, a programba lépéskor legfeljebb alapfokú (ISCED 1) vagy alsó középfokú (ISCED 2) végzettségű, a kevésbé fejlett – konvergencia – régiókban (Észak-magyarországi, Észak-alföldi, Dél-alföldi, Közép-dunántúli, Nyugat-dunántúli, Dél-dunántúli), magyarországi lakóhellyel rendelkező magánszemélyek képzése támogatható. A képzésre azon célcsoport tagok vonhatóak be, akik a szerződéskötés időpontjában nem állnak általános iskolával, középiskolával, felsőoktatási intézménnyel tanulói/hallgatói jogviszonyban, és e képzési programmal párhuzamosan nem vesznek részt hazai vagy európai uniós forrásból megvalósuló digitális kompetenciafejlesztésre irányuló informatikai képzésben.
A képzések a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség (KIFÜ) által fejlesztett „Első lépések a digitális világba” (IKER 1. szint), valamint „Önállóan használom az informatikai eszközömet” (IKER 2. szint) című, egységes képzési programok alapján, egyenként 35 óra időtartamban valósulnak meg felnőttképző intézmények közreműködésével. A gyakorlatorientált, könnyen elsajátítható képzési program lehetővé teszi, hogy alacsony iskolai végzettséggel rendelkezők is használni tudják a világháló adta lehetőségeket. A képzés biztos felhasználói alapokat ad, elvégzésekor követelmény a záró számonkérés sikeres teljesítése. A képzéseken megszerzett tudás segíti a számítógépen, tableten vagy okostelefonon történő kapcsolattartást, ügyintézést, a tudásgyarapítást, azaz javíthatja az életminőséget, és növeli a munkába történő elhelyezkedés esélyét.
A projekt 2015. július 1-én indult. A támogatásra rendelkezésre álló keretösszege 22,9 milliárd Ft, amely 100{b1675c41198ed2e7e719841c701607ee90a4bfebe97d2ffdb064089e0b49652c}-ban uniós forrás. A projektet a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal (NSZFH), a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség (KIFÜ), valamint a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) konzorciumi partnerség keretében valósítja meg. A konzorcium mintegy 20 ezer IKT (információs és kommunikációs technológiák) kompetenciafejlesztő képzés, felnőttképző intézmények általi megszervezésével legalább 260 000 magánszemély támogatását tervezi. A projekt 2020. október 31-én zárul.
-Forrás: https://www.nive.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=641#system-message-container